Азовское побережье Арабатской стрелки
О зиме | О весне | О любви | Яблоня | Розы | Театр Гигант | Это жизнь | Двор  ВЯЧЕСЛАВ ЧОРНИЙ ТА ВІКТОР ЖЕЛЕЗНЯК
Биография генических музыкантов и поэтов

ВЯЧЕСЛАВ ЧОРНИЙ ТА ВІКТОР ЖЕЛЕЗНЯК

Народився В'ячеслав Чорний у селі Збурївці Голопристанського району на Херсонщині. Рано залишився без батька, який не повернувя з Великої Вітчизняної війни. В'ячеслав з дитинства мріяв навчатися грати на баяні, або на гармошці. Згодом мати і старший брат Володимир подарували йому справжню гармошку.

Йшли роки, та В'ячеслав без музики вже себе не уявляв. Він співав і вчився у музичній школі. Музика стала його захопленням, справжнім творчим покликанням. Він створив чудовий вокально-інструментальний ансамбль, що брав участь у телевізійному конкурсі "Ало, ми шукаємо таланти".

На той час, він отримав призначення на посаду музичного керівника Нижньосірогозського районного Будинку культури. До ансамблю "Блакитна пісня" ввійшли: Віктор Волович, Володимир Пістрецов, Анатолій Ільїн, Володимир Риженок. Це були роки 1969-1972. Оранжировку творів робив професійний музикант Валентин Зима. Цей колектив здобув велику відомість на Херсонщині.

З концертами колектив об'їздив всю Херсонську область: Іванівський район, Верхьорогачинський, Горностаївський, Голопристанський. Виступав і на Арабатській Стрілці. Тодішній завідуючий районним відділом культури А.А. Марков (нині покійний), запропонував йому переїхати у Генічеськ, пообіцяв дати квартиру.

І В'ячеслав став генічанином. Згодом до Генічеська переїхав і Валентин Зима. Вони стали працювати над створенням ансамблю "Співаючі серця". Артисти були не професіонали, а любителі мистецтва: Анатолій Шапошников - майстер холодильних установок, Юрій Носань - учень медичного училища, Олег Колюбаєв - помічник майстра прядильно-ткацької фабрики, Анатолій Шевченко - водій.

Всього в ансамблі було сім юнаків і дві дівчини - Наташа Федорова і директор РБК Марина Ракуцька. Кожен концерт розпочинався піснею "Співаючі серця", музику і текст до неї написав В'ячеслав Чорний.

Давали концерти і на дизельному туристичному пароплаві, де брат В'ячеслава - Володимир, працював радистом. Через деякий час ансамбль перейменували в "Чародії". З'явилися нові актори і співаки: Володимир Риженко, Володимир Пилипець, Ольга Волошина - стала солісткою, Галина Міханошина. Пройшли роки, до ансамблю приходили нові люди, закохані у мистецтво. Ведучими і солістами були Віктор Железняк, Олександр Чорненко, Семен Чижик, Ніна Вакуленко. Передчасно пішли з життя: Микола Козирев, Віктор Горбик, Володимир Риженко, Олексій Колюбаєв, але пам'ять про них іалишилася у серцях і спогадах колективу та глядачів.

Дружина В'ячеслава Чорного - Галина Чорна, співала у ансамблі "Чародії" і зараз вона співає дуетом з чоловіком пісні місцевих авторів: Віктора Железняка, Софії Василенко, Олександра Прихненка. В'ячеслав пише музику на їхні вірші. Галина і В'ячеслав плідно працюють у створенні театру "Ренесанс", В'ячеслав пише музику, а Галина є провідною акторкою цього театру.

Дружба Віктора Железняка та В'ячеслава Чорного триває вже 40 років. Віктор Железняк приїхав до Генічеська у 1974 році. Дитинство його пройшло у Верхньому Рогачику Херсонської області. Після закінчення середньої школи він вчився у культосвітньому училищі. Перше знайомство з В'ячеславом відбулося у Херсоні, де вони вчилися на паралельному курсі в групі керівників театральних колективів, який вів головний режисер Херсонського облдрамтеатру, заслужений артист УРСР Микола Равицький. Віктор Железняк та В'ячеслав Чорний брали участь в епізодичних ролях постановок театру. Отримавши дипломи режисерів, вони поїхали розвивати культуру у нашій області.

Віктор працював директором районних будинків культури у Верхньому Рогачику, Нижніх Сірогозах, Генічеську. Писав сценарії різноманітних вечорів, агітбригади, ставив п'єси. Він автор поетичної збірки "Яблуня с краю літечка", голова Генічеської районної організації Всеукраїнського Товариства "Просвіта" імені Т.Г. Шевченка.

Віктор і В'ячеслав працюють разом у Генічеському народному театрі "Ренесанс", який було створено у 2000 році з учасників агітбригади. "Ренесанс" - це відродження, адже у нашому місті до революції і після неї існував професійний театр "Ренесанс".

У травні 2000 року на сцені театру "Гігант" було поставлено виставу по казці Л.Філатова "Про Федота-стрельца, удалого молодца". Вистава ннйшла веселою та озорною. її жанр - скомороські прокази. Цією прем'єрою заявив про своє народження міський любительський театр "Ренесанс". Відповідальним режисером був і є Володимир Чумаков.

Другим спектаклем став "Останній строк" за повістю В. Распутіна. Цим спектаклем колектив театру "Ренесанс" заявив про себе зріло і професійно на обласному огляді "Театральна осінь Херсонщини-2001". Він зайняв перше місце по області.

У грудні 2001 року театру було присвоєно звання народного. У репертуарі театру спектаклі "Дежавю" (за п'єсами А.П. Чехова "Медведь", "Предложение"), казка для дітей "Храбрым станет тот...", "Бесприданник" Г. Разумовської.

Колектив у творчому пошуку свого стилю, свого обличчя.

Місце розташування генічеського Будинку культури, в минулому театру "Гігант", на мою думку, дуже вдале. Тиха вуличка, яка у дореволюційні роки називалася "Монастирська". На неї потрапляєш з гомінкого проспекту Миру. Розложисті крони старих кленів. Прохолода, подих моря у спеку — все це створює душевний комфорт, настроює на ліричну хвилю. Двері Будинку культури завжди відчинені для відвідувачів.

Підготувала: Софія Василенко

Интересные и познавательные сайты